• İletişim
    FSM Bulvarı Cumhuriyet Mah. Yağmur Sok. Elmasevler Sit C Blok D: 4 Nilüfer / BURSA
  • Telefon
    0(224) 451 6551

Vajinismus evde danışmanlığı mümkün mü?

Vajinismus videoları izledim, vajinismus evde bitkisel yollarla iyileşir mi ? vajinismus belirtilerinin ne olduğunu bilmiyorum. Eşim birkaç dakika uğraşıyor ama İlişkiye giremiyoruz. Sorun bende mi eşimde mi acaba ?

Vajinismus rahatsızlığının evde kendi kendinize iyileşmesi çok zor esra hanım. Ancak vajinismus videoları izleyerek, ne olduğunu öğrenmeniz önemli. Cinsel ilişkiye girmek için genellikle birkaç dakika uğraşmaya ihtiyaç duyulmaz. Yazdığınız çok kısa bilgilerden hareketle bu durumun vajinismus olduğunu düşündürüyor. Vajinismus, istemsiz şekilde pelvik bölgesini sıkması, bacaklarını kapatması nedeniyle cinsel ilişkiye izin vermemesi durumudur. Bunun için vajinismus terapisi almalısınız. Yaşadığınız şehirde bir cinsel terapi merkezinden cinsel terapi almalısınız.

Eşimle cinsel ilişkiye giremedim

Merhaba sayın hocam. Ben daha önce evlendim ayrıldım. Ayrılma nedenim vajinismus sorunuydu, eşimle cinsel ilişkiye giremedim. Şimdi sevdiğim biri var, evlensem yine aynı sorunu yaşar mıyım?

Vajinismus kadındaki bir takım korkular sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır, ancak bunun birçok nedeni olabilir. Vajinismus cinsel ilişkiye dair acı, ağrı, kanama korkularından dolayı ortaya çıkabileceği gibi; eşe yönelik öfke, kırgınlık, kızgınlık gibi nedenlere bağlı da oluşabilir. Eğer eski eşinizle ilgili sıkıntılar ya da onun size yaklaşımında hoşunuza gitmeyen bir şeyler olduysa, ona tepki olarak da vajinismus sürmüş olabilir. Öncelikle vajinismus sorununuzun neden kaynaklandığının keşfedilmesi gereklidir, eğer cinsel ilişkiyle ilgili korkularınızdan dolayı bu sorunu yaşadıysanız muhtemelen yeniden evlendiğinizde de sorununuz devam edecektir. Şimdiden bir şey söylemek zor, ancak bu sorununuzu yeni erkek arkadaşınızla paylaşmanızda fayda var. Vajinismus tek başına sizin sorununuz değil çiftin ortak sorunudur, bunu birlikte çözebilirsiniz. Hatta evlenmeden önce cinsel terapiye başlayabilirsiniz.