• İletişim
    FSM Bulvarı Cumhuriyet Mah. Yağmur Sok. Elmasevler Sit C Blok D: 4 Nilüfer / BURSA
  • Telefon
    0(224) 451 6551

Çok acıyacak diye korkuyorum

Mrb şahin bey, nişanlı ve 24 yaşındayım. Yakında evleniyorum ama ilk gece ile ilgili korkularım var. Büyük bir penisin içime nasıl gireceğini bilemiyorum. Çok acıyacak diye korkuyorum. Sanki vajinamın deliği yok gibi hissediyorum. İçeri giremez gibi düşünüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Vücudumuzdaki her uzvun bir görevi vardır. Vajinanın görevi neslin devamını sağlamak, zevk almak, zevk vermektir. Penisin görevi de aynı paralelde açıklanabilir. Vücudunuzun hangi organı kendi iş ve görevini yaparken acı çekiyor ki vajina da kendi işini yaparken acı çeksin. Vajina cinsel ilişki esnasında kadının uyarılmasıyla birlikte esner. İçinden bir bebeği çıkarabileceği gibi penisi de içine alabilir. Vajinanızın fiziksel yapısı ile ilgili endişelenmek yerine cinsellikle ilgili doğru kaynaklardan daha fazla bilgi sahibi olmanızı öneririm.

Kızlık zarımın yırtılmış olabileceğinden korkuyorum

Ben evlenmek üzere olan bir genç kızım. İlk gece kızlık zarı ile ilgili sorun çıkmasından korkuyorum. Çünkü ben ergenlik yıllarında bisiklete biniyordum. Kızlık zarımın yırtılmış olabileceğinden korkuyorum. Bu endişemi nasıl yenebilirim?

Kızlık zarı genç kız ve erkeklerin en çok merak ettiği konulardandır. Kızlık zarı kadın cinsel organının yaklaşık 2 cm içerisinde yer alır. Ve fizyolojik olarak neden varolduğu ile ilgili nitelikli bir sebep bilinmemektedir. Kızlık zarının dışsal bazı travmalarla zarar görmesi olanak dahilindedir. Ancak doğrudan doğruya bisiklete binmek kızlık zarına zarar verir demek doğru bir yaklaşım olmaz. Önemli olan kızlık zarının zarar görmesinden çok kızlık zarına yüklenen anlamdır. Kültürel değerlerimizin kızlık zarına olması gerekenden daha fazla önem vermesi nedeniyle kızlık zarı bir tabu haline gelmiştir. Kızlık zarının bir kadına yaşattığı psikolojik zarardan daha önemli olmamalıdır.