• İletişim
    FSM Bulvarı Cumhuriyet Mah. Yağmur Sok. Elmasevler Sit C Blok D: 4 Nilüfer / BURSA
  • Telefon
    0(224) 451 6551

Vajinismus danışmanlığı ve Orgazm olma önerileri

Birçok danışanım orgazm olmakta güçlük çektiğinden şikayet etti. Burada yardımcı olabilecek bazı ipuçları vermeyi uygun buldum.

Psikolojik Öneriler:

1-Cinsel Buluşmaya Hazırlıklı olmak:

Birçok kadın cinsel buluşmaya fiziksel olarak hazırlandığı gibi mental olarak da hazırlık yapar. Buluşmayla ilgili fanteziler kurmak ve imajinasyon  ile kendini hem ruhen hem fiziken hazırlamak yararlı olacaktır. Romantik veya erotik hikayeler okumak veya düşünmek,aşk şarkıları dinlemek . İyi başlamak sonunu da iyi getirir.

2- Rahatlama-Gevşeme:

Bir çok kadın için cinsel haz aşamasına gelmek için bir geçiş sürecine ihtiyaç duyar. Bunun nedeni duygusal tansiyonun cinsel isteği ve tepkiyi yavaşlatmasıdır. Bu yüzden müzik dinlemek, sıcak bir banyo yapmak,kitap okumak veya rahatlayıp gevşemeniz ne gerekiyorsa onu yapın. Rahat olmak orgazm olmayı kolaylaştırır.

3- Dikkatinizi dağıtan şeylerden uzaklaşın:

Kadınların akıllarında sıklıkla; yapılacaklar listesi, endişeler, odada çok fazla ışık olması, veya çok fazla gürültü olması gibi dikkat dağıtan etmenlerle doludur. Dikkat dağıtıcı fiziksel ve mental etmenleri belirlemek ve bunları elimine etmek kadının duygularına ve  bedenlerine odaklanmasına şans tanır ve orgazm olmanızı kolaylaştırır. Dikkat dağıtıcı şeyler kadının sekse odaklanmasını ve orgazm olmasına engel olur.

4- Sinir ve Öfkenizi Yenin

Partnerine öfke hisseden kadınların orgazma ulaşması çok zordur. Öfke insanları uzaklaştırır. Kadının partnerine içten bağlanabilmesi için öfkesini elimine edebilmesi gerekir. Kadınlar cinsel organlarıyla bağlanmadan önce kalpten bağlanırlar.

5- Bedeninizi kusurlarıyla birlikte kabul edin ve sevin.

İyi bir cinsel tepki verebilmek için kişinin vücudu ile barışık olması önemlidir. Acaba nasıl görünüyorum, göğüslerim çok mu sarkmış vs takıntıların ve kaygıların olması cinsel tepkinizi zayıflatır ve orgazm olmanızı sabote eder. Bu tür takıntılar uyarılmanıza engel olur.Şunu unutmayın ki birçok erkek mükemmel bir vücuttan çok kendisiyle ilgilenen ve de ilginç kadınları tercih eder.

6- seks sırasında erotizme odaklanın.

Aklınızı erotizmde tutmak, bedeninizin fiziksel olarak daha kolay uyarılmasına neden olur. Partneriniz her ne yapıyorsa onu akıl gözüyle takip etmek yardımcı olabilir. İmaginasyon faydalı olur. Bu konudaki en faydalı şey beklide partnerinizle göz göze gelmektir.Ama bu her zaman mümkün olmayabilir çünkü kadınlar gözü kapalı olarak orgazma daha kolay odaklanırlar.

7- konsantre olun:

Uyarılmanın tesisi için aldığınız hazza (özellikle  klitoris ve/veya vajinanızdan) konsantre olun. Konsantrasyonu arttırmak için sözel tepkiler de önemlidir. Orgazmı kolaylaştırır.

8- yanlış inanışlardan kurtulun.

Birçok kadın hala cinsel birleşme sırasında neden orgazm olamadığı konuusnda kaygıya kapılıp normal olup olmadıklarını düşünürler. Halbu ki en iyi orgazm klitoris uyarılması veya vajinal uyarının klitoris uyarısıyla desteklendiği durumda olur. Rahat olun orgazm ne şekilde gerçekleşirse gerçekleşsin siz aldığınız hazza odaklanın. Sadece cinsel birleşme ile orgazm olamamak bir çok kadının ortak özelliğidir.

9- Oyun için vakit ayırın.

İnsanlar genellikle günün geç saatlerinde seks yaparlar. Uyku saatinde vücutların yorgun olduğu dönemde birkaç erotik oyun vücudunuzun enerjisini toplamasına ve orgazma hazır hale gelmesine yardımcı olur.

Fiziksel Öneriler:

1- Kendi vücudunuzun uzmanı olun:

Orgazm olabilmek için vüzudunuzu iyi tanımanız ve tepkilerini bilmeniz çok önemlidir.Önce vücudunuzu tanıyın, dokunun, ne tür dokunuşlar hoşunuza gidiyor,nereleriniz daha hassas ve vucudunuz nasıl tepki veriyor öğrenin ve öğrendiklerinizi partnerinize de öğretin. Unutmayın sizin vücudunuz üzerinde o değil siz uzmansınız. Partnerinize bu konuda rehberlik edin. Vucudunu tanımayan kadınlar cinsel olarka nelerden hoşlandıklarını bilemezler.Bu kadınlar orgazm olmakta güçlük çekerler.

2- İletişim kurun- Açık olun:

Cinsel tatmin için iletişim çok önemlidir. Kimse kimsenin niyetini okuyamaz.Açık iletişim, dürüstlük ve güven, ve saygı sağlar, risk almayı kolaylaştırır.

3- Partnerinizin doğru yerde ve şekilde bulunduğundan emin olun:

Eğer partnerinizi görmek istediğiniz yerde göremiyorsanız, ihtiyacınız olan yerde konumlanmamışsa bu sizin orgazm olmanıza engel olur.

4- Cinsel Tansıyonu Arttırın:

Fiziksel uyarılma sırasında bazı kasların gerdirilmesi orgazmı kolaylaştırır. Bu erkekler için de geçerlidir ama kadınlarda daha önemlidir. Bu kasların gerdirilmesi ve orgazmı tetikleyebilir.

5-  Vajina etrafındaki kasları uyarmak:

Vajina etrafındaki kasları(PC kasları)  büzmek ve sıkıştırmak  cinsel organlara kan akışını hızlandırır ve uyarılmayı arttırır. Bu kaslar orgazm sırasında kendiliğinden büzüşürler. PC kaslarını sıkıştırmak(Kegel egzersizleri de denir) orgamı tetikleyebilir ve alınan hazzı arttırır.

6- başınızı sarkıtın:

Başınızı yatağın yan tarafından sarkıtmak orgazmı tetikleyebilir. Bu şekilde baş sarkıtmak kadınlarda uyarılmayı ve alınan hazzı arttırır.

7- Soluk alış verişinizi değiştirin:

Soluk alışveriş şeklini değiştirmeniz cinsel uyarılmayı arttırıp orgazmı tetikleyebilir.

8- muzip   olun: Zevk aldığınız noktalara dokunun ve geri çekilin veya partnerinizin muzip olmasına izin verin. Önce dokunsun sonra geri çekilsin sonra tekrar dokunsun. Bu hem uyarılmayı hmde cinsel hazzı arttırır.

9- Yalnız başınıza pratik  yapın:

Orgazm olmakta zorluk çekenlerin yalnız başına iken kendi kendilerini uyarmaya çalışmaları orgazm olmada yardımcı olabilir. Cinsel birleşme sırasında orgazm olmayı öğrenmek isteyen kadınlar üst pozisyona kendiler geçebilirler. Bu şekilde kadın kendi orgazmının kontrolünü eline alır ve maksimum uyarılmayı elde edebilir. Bu şekilde penetrasyonun temposunu ve penis derinliği belirleyebilir ve  klitoris uyarılmasını  sağlar.

10- Cinsel oyuncaklar kullanabilirsiniz.

Eğer cinsel oyuncaklar kullanma konusunda bir sıkıntınız yoksa vibratör kullanarak istediğiniz gibi ve rahat şekilde orgazm olmayı  deneyebilrsiniz. Ayrıca bu yöntemle partnerinizin üstündeki baskınızdan da kurtulmuş olursunuz. Çünkü kendi hazzınız kendi kontrolünüzde olur.