• İletişim
    FSM Bulvarı Cumhuriyet Mah. Yağmur Sok. Elmasevler Sit C Blok D: 4 Nilüfer / BURSA
  • Telefon
    0(224) 451 6551

Vajinismus evde danışmanlığı mümkün mü?

Vajinismus videoları izledim, vajinismus evde bitkisel yollarla iyileşir mi ? vajinismus belirtilerinin ne olduğunu bilmiyorum. Eşim birkaç dakika uğraşıyor ama İlişkiye giremiyoruz. Sorun bende mi eşimde mi acaba ?

Vajinismus rahatsızlığının evde kendi kendinize iyileşmesi çok zor esra hanım. Ancak vajinismus videoları izleyerek, ne olduğunu öğrenmeniz önemli. Cinsel ilişkiye girmek için genellikle birkaç dakika uğraşmaya ihtiyaç duyulmaz. Yazdığınız çok kısa bilgilerden hareketle bu durumun vajinismus olduğunu düşündürüyor. Vajinismus, istemsiz şekilde pelvik bölgesini sıkması, bacaklarını kapatması nedeniyle cinsel ilişkiye izin vermemesi durumudur. Bunun için vajinismus terapisi almalısınız. Yaşadığınız şehirde bir cinsel terapi merkezinden cinsel terapi almalısınız.

Eşimle cinsel ilişkiye giremedim

Merhaba sayın hocam. Ben daha önce evlendim ayrıldım. Ayrılma nedenim vajinismus sorunuydu, eşimle cinsel ilişkiye giremedim. Şimdi sevdiğim biri var, evlensem yine aynı sorunu yaşar mıyım?

Vajinismus kadındaki bir takım korkular sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır, ancak bunun birçok nedeni olabilir. Vajinismus cinsel ilişkiye dair acı, ağrı, kanama korkularından dolayı ortaya çıkabileceği gibi; eşe yönelik öfke, kırgınlık, kızgınlık gibi nedenlere bağlı da oluşabilir. Eğer eski eşinizle ilgili sıkıntılar ya da onun size yaklaşımında hoşunuza gitmeyen bir şeyler olduysa, ona tepki olarak da vajinismus sürmüş olabilir. Öncelikle vajinismus sorununuzun neden kaynaklandığının keşfedilmesi gereklidir, eğer cinsel ilişkiyle ilgili korkularınızdan dolayı bu sorunu yaşadıysanız muhtemelen yeniden evlendiğinizde de sorununuz devam edecektir. Şimdiden bir şey söylemek zor, ancak bu sorununuzu yeni erkek arkadaşınızla paylaşmanızda fayda var. Vajinismus tek başına sizin sorununuz değil çiftin ortak sorunudur, bunu birlikte çözebilirsiniz. Hatta evlenmeden önce cinsel terapiye başlayabilirsiniz.

Sorunumuz vajinismus

Ben 30 yaşındayım, eşim 26 yaşında. 10 aylık evliyiz. Sorunumuz vajinismus. Cinsel terapiste gitmemiz gerektiğini biliyoruz. Fakat güven problemimiz var. İnternette bu konuda çok başarılı olduğuna dair yayınlarını gördüğümüz bir doktora yazdık ki, bölge olarak hayli uzağız, ekonomik gücümüzün çok üstünde bir rakam talep etti. Yardımınızı istirham ediyoruz. Saygılarımla iyi çalışmalar.

Ülkemizde her 10 kadından birinde görülen vajinismus; cinsel ilişkiye girme denemelerinde hafif bir kasılmadan tüm vücutta bir kasılmaya, endişe, korku, tiksinme ve panik haline, bacakların açılmalarını engelleyecek boyutlarda sıkıca kapatılmasına veya elle eşi itmeye kadar değişik şekillerde ortaya çıkabilir ve çaresizlikle yaşanır. Sorun başta sadece kadındaymış gibi görünse de, Vajinismus zamanla çiftin problemi haline gelir ve kişileri umutsuzluğa sürükler. Oysa ki Vajinismusun cinsel terapi ile çözümü mümkündür. Bunun için alanında uzman bir cinsel terapiste başvurmanız gereklidir, ancak her zaman doğru kişiye ulaşmanız mümkün olmayabilir. Her uzmanın tedavi şekli ve süresi birbirinden farklıdır. Tedavi olmak için kararlı olun ve inanın. Gideceğiniz kişinin bir cinsel terapist olduğundan emin olun.

Eşimin zaman zaman sertleşme sorunu oluyor

Merhaba, ben 5 yıl kadar vajinismus sorunu yaşadıktan sonra sizinle görüşmüş ve vajinismus sorununu ortadan kaldırmıştık. Ancak ben iyileştikten sonra eşimin zaman zaman sertleşme sorunu zaman zaman erken boşalma veya cinsel isteksizlik diyebileceğimiz bir takım sorunları başladı. Bu normal midir? Ne yapabiliriz.

Vajinismus sorunu yaşayan bayanların eşleri uzun bir süre eşlerini ikna ederek ilişkiye girmenin bir zorluğu olmadığını eşlerine anlatmaya çalışırlar. Sorunun danışmanlığı süreci uzadıkça erkekte kendine güvensizlik, cinsellikten soğuma, ereksiyon problemleri gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalma riski de doğabilmektedir. Ayrıca cinsellik gibi insan fizyolojisi ve aile içi bağlarda önemli bir role sahip doğal bir sürecin yaşanamaması psikolojik sorunlarla beraber aile içi sosyal sorunlara da neden olabilmektedir. Eşiniz için hoşgörülü ve duyarlı olmalısınız. Cinsellikle ilgili eşinizi motive edebilirsiniz. Rahat ve sakin bir ortamda eşinize masaj yapabilirsiniz. Ön sevişme ile onun kaygılarını azaltabilirsiniz. Eşiniz kendini uygun hissettiğinde cinsel ilişkiye de girebilirsiniz. D.R.

4 yıldır vajinismus sorunu yaşıyorum

Ben 4 yıldır vajinismus sorunu yaşıyorum. Daha önce birkaç tedavi girişimim oldu ama tedavi olamadım. Vajinismus sorunu için ne tür bir tedavi yapılmalıdır.

Vajinismus her on kadından birisinde görülen bir kaçınma ve erteleme danışanlığıdır. Başvurduğunuz kişinin cinsel terapi eğitiminden geçmiş bir cinsel terapist olmasına özen gösteriniz. Vajinismus danışmanlığı için en uygun yöntem ise; sekiz -oniki haftalık, haftada bir yapılan seanslardan oluşuyor. Tedavinin esası, vajinadaki istem dışı kasılmanın aşamalı egzersizlerle ortadan kaldırılmasına dayanıyor. Tedavide gevşeme, imajinasyon ve duyarsızlaştırma teknikleri kullanılıyor. Ayrıca, vajinismusa yol açan etkenlerin çözümlenmesi de tedavi sürecinde sağlanıyor. Vajinismus danışmanlığınde önerilmeyen yöntemleri ise şöyle özetleyebiliriz; Kızlık zarının operasyonla alınması sorunu çözmez. Genel anestezi altında cinsel birleşme, Yararsız ve etik değildir. Uyuşturucu pomadlar, Yararsızdır. Kadının sarhoş edilmesi, Yararsızdır. Yatıştırıcı ilaçlar, yararsız. Sıcak su banyosu, anestezik pomadlar, ağrı kesiciler, sıkıntı gidericilerin birlikte kullanımı, Yararsızdır. Vajinaya botoks uygulanması Vajina kaslarını felç edeceğinden cinsel birleşme sağlanabilir ancak kadının korkusu, cinsel birleşmeye karşı direnci ve varsa travmaları tedavi edilmeden kalır, botoksun etkisi geçince tekrar ortaya çıkabilir. Kadının iradesini kırmaya yönelik olması nedeniyle de etik değildir.