• İletişim
    FSM Bulvarı Cumhuriyet Mah. Yağmur Sok. Elmasevler Sit C Blok D: 4 Nilüfer / BURSA
  • Telefon
    0(224) 451 6551

Vajinismus danışmanlığı ve ücretler

Vajinismus sorunu yaşayan çiftler telefon ya da mail yoluyla sıklıkla şu soruları sormaktadır. Vajinismus nedir nasıl tedavi edilir, vajinismus danışmanlığı nasıl olur, vajinismusu yenen kadınlar var mı, ve Vajinismus tedavi ücreti hakkında sorular almaktayız.

Vajinismus, bayanın cinsel ilişkiye girmek istediği halde ilişkiye girememesi, ilişkiye girmekten yoğun korku duyması halidir. Vajinismus sorununu yaşayan bayanlar sıklıkla merak ettiği sorular; Vajinismus nedir, ben vajinismuslumuyum, vajinismusu yenen kadınlar var mı? Ve vajinismus ücretleri şeklinde olmaktadır. Aşağıda bu sorulardan birisi örnek olarak verilmiştir.

Soru: Vajinismus Bursa, 37

Merhaba Şahin bey, ben vajinismus sorunu yaşayan bir öğretmenim. Daha önce vajinismus ile ilgili psikolojik destek aldık ama başarılı olmadık. Vajinismus terapisi ücreti daha uygun olduğu için bir başka kişi ile görüştük. Ben bu görüşmelerden yararlanamadım. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz.

Vajinismus için ödenen rakamlardan daha önemlisi vajinismus psikoterapisinde doğru kişiye erişmek ve kalıcı iyileşmeye ulaşmak olmalıdır. Bu yüzden vajinismus sorunu yaşayan bayanlara önerimiz, vajinismus ücretlerini ölçüt olarak almamaları, bunun yerine vajinismus danışmanlığınde kesin ve kalıcı çözüm üreten vajinismus merkezine ulaşmalarıdır. Aksi takdirde yalnızca fiyatı uygun olduğu için tercih edilen merkezlerde çok daha fazla maddi ve manevi kayba uğramak kaçınılmaz olabilecektir. Vajinismus tedavi ücreti merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Bazı merkezler bu durum için seans ücreti alırken, bizim gibi bazı vajinismus klinikleri “paket ücretlendirme” uygularlar.

Vajinismus Terapisi Yöntemleri

Vajinismus terapi ücretleri pek çok klinikte “seans ücreti” olarak alınmaktadır. Bursa Empati Psikolojik Danışmanlık ve Aile Danışma merkezinde ise “paket ücretlendirme” uygulanır. Psikolojik danışmanlık merkezinde vajinismus terapisini danışanlarımızın talebine göre düzenlemekteyiz. Haftada bir seans olmak üzere seanslarımızı planlayabilmekteyiz. Ya da her gün bir seans şeklinde planlama yapabilmekteyiz. Bir başka seçenek ise her gün iki seans görüşme yaparak planlayabilmekteyiz. Birçok yöntem birlikte uygulanır. Amaç bir an önce sağlıklı cinsel ilişki yaşamanızdır. Böylelikle danışanlarımız iyileşme sürecini kendileri kısaltabiliyor ya da daha uzun bir zamana yayabiliyorlar.

Vajinismus Terapisinde Seanslar Nasıl Yapılır?

Danışanlarımızla görüşmelerimiz yaklaşık bir saat dolayında sürmektedir. Vajinismus paket ücreti dışında ekstra bir maliyet alınmaz. Bu nedenle paket ücretlendirme danışanlar açısından daha uygun ve makul olmaktadır. Çiftler görüşmeye birlikte gelirler. ve vajinismus terapisi konuşarak uygulanmaktadır. Eğitim ve bilgilendirme yapılmaktadır. Kitap okunması ve cinsel bilgileri artırmak amaçlanmaktadır. Böylelikle bibliyoterapi uygulanmaktadır.

Vajinismus ücret ödemelerinde nakit ya da kredi kartı ile ödeme kolaylığı sağlamaktayız. Bursa dışından gelen vajinismuslu danışanlarımıza konaklamaları konusunda da uygun otel, dinlenme evi gibi merkezlere yönlendiriyoruz.